praca przy komputerze, nawyki ludzi sukcesu - 10 najlepszych czynności
rozwój osobisty

Nawyki ludzi sukcesu – 10 najlepszych czynności

Czy masz czasem tak, że po przebudzeniu szykujesz się w pośpiechu do pracy, nie masz czasu zjeść spokojnie śniadania a ważne rzeczy umykają Ci z pamięci? W trakcie dnia czujesz się niezorganizowany, a gdy przychodzi wieczór masz poczucie, że mógłbyś zrobić o wiele więcej? To znak, że twojemu porankowi daleko do ideału, a jaki poranek tak i cały dzień. Zacznij praktykować nawyki ludzi sukcesu, które pomogą Ci się stać, bardziej zorganizowanym i produktywnym człowiekiem.

Nie musisz wdrażać wszystkich rytuałów od razu, zacznij od jednego i stopniowo dodawaj kolejne, które czujesz, że są dla Ciebie.

Nawyki ludzi sukcesu

  1. Wstań wcześniej!– kiedy reszta świata zasiądzie do śniadania, ludzie sukcesu mają już swoje pierwsze zwycięstwa, dzięki czemu ich życie nabiera innego kształtu. Czas przed pracą często poświęcają na doskonalenie samego siebie, niektórzy zaczynają swój dzień już od 4:30 rano, kiedy dopiero świat zaczyna budzić się do życia. Jak wykorzystują ten wolny czas? Przeczytasz w następnych punktach.
  2. Wycisz się – zrelaksuj swoje ciało, skup się na teraźniejszości, na byciu tu i teraz. Możesz w tym czasie medytować, modlić się, praktykować świadome oddechy. Od tego momentu zaczniesz opisywać swoje poranki jako spokojne i odprężające.
  3. Wdzięczność – codziennie rano zapisuj na kartce 3-5 zdań za co jesteś wdzięczny, dzięki temu docenisz to co już masz i wprowadzisz się w dobry nastrój. Kiedy dopadnie Cię złe samopoczucie, wróć się do tych notatek a uwolnisz się od negatywnych myśli.
  4. Afirmacja – dodaj sobie otuchy wyrażając życzliwe słowa o samym sobie, świadomie myśl pozytywnie. Przywołuj zdarzenia w swojej głowie, gdzie czułeś się niesamowicie. Pamiętaj, „Jesteś super!”.
  5. Wizualizacja – użyj swojej wyobraźni i zobacz jak osiągasz swój sukces! Wiele sportowców wizualizuje sobie swoje idealne mecze, czy też jak przebiegają linię mety, otrzymując wymarzony medal. Wizualizuj to czego pragniesz, dzięki temu zwiążesz z tym pozytywne emocje a to z kolei popchnie Cię do działania. Nie wspominając już o przyjemnym samopoczuciu, które będzie towarzyszyło po tym ćwiczeniu 🙂 Zapomnij o zamartwianiu się i przypominaniu co złego Ci się przytrafiło. Skup się na pozytywach, a więcej szczęśliwych momentów, dostrzeżesz w ciągu dnia.
  6. Ćwiczenia fizyczne – ćwiczenia dodadzą Ci energii, więcej o tym jak mieć więcej energii przeczytasz tutaj. Nie musisz zalewać się potem, wystarczy parę minut lekkich ćwiczeń aby odczuć pozytywne skutki. Pobudzisz swój organizm, poprawisz zdrowie, myślenie, koncentrację, serce zacznie szybciej bić a krew żywiej krążyć.
  7. Pij wodę – mózg składa się w 80% z wody, wypij przed śniadaniem szklankę wody, a nawodnisz swój organizm i przygotujesz układ trawienny do pracy w trakcie dnia.
  8. Zimny prysznic – kolejna rzecz, która doda Ci energii. Rozbudź swój organizm i zahartuj swoje ciało. Jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony, zacznij od letniej wody i stopniowo przekręcaj w kierunku zimnej. Możesz rozpocząć od kilku sekund dziennie, a po niedługim czasie odczujesz różnice w przypływie energii.
  9. Planuj swój dzień – ustal swoje zadania do wykonania i zacznij je realizować od rzeczy najważniejszej. Według zasady Pareto – 20% Twoich nakładów i wysiłku odpowiada za 80% osiąganych efektów!
  10. Czytaj – ludzie sukcesu, codziennie coś czytają, zwykle to są książki, z których mogą się czegoś nauczyć i poszerzyć swoją wiedzę. W książkach znajdziesz odpowiedź na każdy możliwy problem, na każdy możliwy temat. Jeśli nie czytasz nie masz żadnej przewagi nad analfabetą. Czytaj to co Cię interesuje, zacznij od 5 stron dziennie, co w ciągu roku da aż 1825 stron! Niesamowite, prawda? W przybliżeniu to około 8 książek!

Wprowadzając podane nawyki ludzi sukcesu, na pewno staniesz się bardziej spełnioną i zorganizowaną osobą. A co najważniejsze w końcu będziesz zadowolony ze swojego poranka i poczujesz satysfakcję z samego siebie. Nie zapomnij o praktykowaniu wdzięczności, bądź wdzięczny za wszystko co masz, za nawet te najprostsze rzeczy. Zobaczysz, że tak naprawdę jesteś o wiele bogatszy niż myślałeś <3

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *