skaczące osoby na plaży - Jak mieć więcej energii? 9 sprawdzonych sposobów
rozwój osobisty

Jak mieć więcej energii? 9 sprawdzonych sposobów

Aby robić niesamowite rzeczy w życiu musisz mieć energię. Od siedzenia na kanapie samo nic nie przyjdzie, trzeba się trochę wysilić. Stosuj następujące rzeczy a Twoje endorfiny i pozytywne nastawienie do życia poszybuje w górę 😀

JAK MIEĆ WIĘCEJ ENERGII

  1. Wysiłek fizyczny – spójrz na małe dzieci, skąd one mają tyle energii? Ruszają się od rana do wieczora! Poświęć i Ty przynajmniej 30 minut dziennie na spacer, bieganie czy jazdę na rowerze. Rób cokolwiek na co tylko masz ochotę.
  2. Jedzenie – klucz to spożywanie zdrowych, wartościowych posiłków. Jeśli raz w tygodniu pozwolisz sobie na słodycze lub jedzenie typu fast-food nic takiego się nie stanie. Oczywiście wszystko jest dla ludzi ale trzeba znać umiar. Ważne żeby posiłki przyjmować w regularnych odstępach czasu, aby utrzymać odpowiedni poziom cukru w krwi.  
  3. Zadbaj o magnez w swoim organizmie – to magnez przetwarza glukozę na energię. Możesz spożywać go w formie suplementów lub gorzkiej czekolady min. 70% zawartości kakao.
  4. Dotleń się – wyjdź na świeże powietrze, to dobrze Ci zrobi.
  5. Witamina D – w czasie słonecznych dni, przebywaj na słońcu. Witamina D wytwarza między innymi hormony szczęścia dzięki, którym czujesz się lepiej.
  6. Pij wodę – najlepiej z dodatkiem soku z cytryny. Pozytywne działanie będzie miała także zielona herbata lub Yerba Mate.
  7. Rób drzemkę (Power Nap)– wiele badań pokazuje, że krótki sen w trakcie dnia przez 5 do 30 minut skutecznie nas regeneruje, pozwala odzyskać siły i dodaje energii.
  8. Aktywność fizyczna – rób przynajmniej 10 000 kroków dziennie!
  9. Miej cel, który Cię napędza – wtedy na pewno nie będziesz miał problemu żeby rano wstać 😀

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *